Гризунам
Гризуни домашні вихованці
Є види гризунів, які добре почуваються в домашніх умовах і цілком підходять декоративному життю. Звичайне середовище їх існування клітка або щось на кшталт загону. Але звіряткам подобається проводити час за межами будиночка і подорожувати житлом поруч із господарем. Гризуни вимагають до себе уваги, часу та витрат не менше ніж інші вихованці.
Що особливого у домашніх гризунах?
Вашу увагу привернула симпатична маленька тварина, але потрібно знати, який вид може підійти для життя у вашій родині.
- Деякі тварини, такі як морські свинки, щури, довго приручаються, але за підсумком будуть слухняними.
- Хом'яки з більшою ймовірністю будуть активні весь день, в той час як інші адаптуючись, як правило, не сплять уночі. Нічний спосіб життя для них є природнім.
- Деякі види, наприклад, сирійський хом'як, віддають перевагу самотності. Такому обов'язково потрібна пара.
- Кролики енергійні рано вранці та пізно ввечері, вдень пухнастик відпочиває.
- Шиншилла нічний звір, тому активність починаючи з пізнього вечора, природня поведінка.
Якщо ваш підопічний належить до тих осіб які люблять спілкування, найкраще купувати пару з одного посліду, оскільки особи різного віку можуть сваритися.
Перш ніж завести такого вихованця, переконайтеся, що ви розумієте його особливості, знаєте, що йому необхідно для житла. Усвідомте шумність, адже різні звуки тварин не завжди добре сприймаються в різний час доби. Пам'ятайте, що гризуни охайні за своєю природою, але іноді бувають сторонні запахи від місця проживання, відповідно потрібен належний догляд та чищення. Вибираючи до себе в сім'ю шиншиллу, щура чи кролика дізнайтеся які потрібні умови життя підопічному, купіть клітку для гризунів, предмети догляду та правильне харчування.
Знайомимося з гризунами
Хом'яки. Ті, що живуть компаніями часто б'ються, бажано їх тримати поодинці. Найпоширенішими жителями будинку є сирійські та золотисті. Також живуть у оселях хом'яки-альбіноси. Це маленькі створіння молочно-білого кольору з рожевими очима.
Піщанки. За своїми розмірами піщанки схожі на хом'яків, але більш спритні та контактні. На відміну від них, піщанки люблять жити у компанії. Жваву піщанку цікаво утримувати вдома. Допитливість та активність піщанки подобається дітям, вони охоче спостерігають за її поведінкою.
Миші. Миша на відміну від хом'яка, піщанки більш дратівлива, але її можна приручити. Самка миша чудово живе у парі, невеликій групі. Самець миша часто буває агресивною, б'ється з іншими особами. Однак милий вихованець радує господаря своєю присутністю. Миші давно сусідять із людьми, їхня поведінка цілком прийнятна для утримання в домашніх умовах.

Щури. На відміну від перерахованих вище щури контактні, товариські і рідко кусаються. Головна їхня особливість - міцна прив'язка до господаря. Відмінно почуваються в групах, парах. Щури бувають різних видів, забарвлення і їм потрібний будинок великих розмірів. Увагу їм доведеться приділяти більше, але воно того варте. Відданість та розум у них на висоті.
Морські свинки. Морські свинки більші гризуни. У них поступливий характер, повний контакт із людиною, відсутня агресія та бажання кусати. М'який характер, не дрібний розмір спонукають набути таку тварину. Чудово почуваються морські свинки в тісному контакті з собі подібними. Балакучі, вміють імітувати звуки, спілкуються навіть із людиною.
Кролики. Кролики, особливо у молодому віці дуже активні. Важливо стежити, щоб кролик щодня розминався. Виплеск енергії відбувається зазвичай в ранок або сутінки. Бігає кролик по кілька годин щодня. Неймовірно доброзичливі та грайливі істоти, але при цьому дуже полохливі. Це хижаки, їхня перша реакція на різні ситуації – бігти. Кролики схильні до линяння, іноді впадають у депресію якщо немає можливості бігати. Милі істоти, якім не можна не радіти.
Шиншила. Шиншили – милі пухнастики з привабливими манерами та поведінкою. Спостереження за таким звіром доставляє власникам масу позитивних емоцій. Шиншили - досить розумні, добре адаптуються проживаючи в домашніх умовах. Шиншили відрізняються допитливістю до всього, що її оточує. Помічають усі зміни усередині клітини, інтер'єрі квартири. Активно реагують на нових людей, привертаючи до себе увагу. Шиншили видають цікаві звуки, за допомогою яких можна зрозуміти їхній настрій.
Клітка для гризунів, будиночки, вольєри. Що вибрати?
Житло головний фактор комфорту домашнього улюбленця. Щоб вихованець повноцінно себе почував, необхідно сконструювати будиночок або купувати клітинку для гризуна належного розміру. Більшість часу звірятко знаходиться всередині і зручність будиночка необхідна. Пам'ятайте, що достатня кількість місця в клітині допомагає вести спосіб життя наближений до природнього. Рухливість в іграх, сон, їжа, туалетні процедури поділяються у вихованців по зонах. Клітини для всіх гризунів мають бути з якісними клямками. Іноді господар знаходить пушистика за межами ґрат біля перегризеного кабелю. Часті втечі завдають незручності, особливо якщо немає часу на пошуки втікача. Варто врахувати всі особливості та купити клітку для гризунів з урахуванням усіх потреб.
Сухий корм для гризунів та добавки до харчування
У зоомагазині можна вибрати будь-яке харчування.
- Збалансовані сухі корми для гризунів призначені для конкретного вигляду.
- Натуральне сіно.
- Зернові суміші.
- Крейда та мінеральні добавки.
А також свіжа зелень, яку можна давати вашому вихованцю. Клітковина налагоджує роботу ШКТ, а вітаміни корисні будь-якої пори року.
Новий корм вводити варто поступово, щоб не було порушень у роботі організму.
Не забудьте про годівниці та напувалки для гризунів
Забезпечте напувалкою з водою. Питний режим обов'язковий, особливо під час годування сухими кормами. У розділі Годівниці та напувалки для гризунів можна приглянути ємності з яких буде пити і їсти звірятко. Є різні: ті, що кріпляться до клітки, а також мисочки.
Сухий корм для гризунів можна вибрати за посиланням.
Які є іграшки для гризунів
Активність необхідна маленьким мешканцям клітки. Наповнити їх дозвілля можна за допомогою іграшок. Користь їх полягає в тому, що граючи вихованець займається фізичними вправами, які компенсують нестачу навантажень. Існують різні форми іграшок для гризунів залежно від їх функціональності: кулі, бігові диски, колеса, що обертаються, містки, підвісні сходи. Граючи таким пристосуванням, ваші домашні улюбленці радіють як маленькі діти.
Завести такого друга-квартирі чи будинку це цікаво та пізнавально. Однак слід пам'ятати, що трапляються непередбачені ситуації зі здоров'ям вихованця. Не відкладайте похід до ветеринара, дбайте про гарне самопочуття, якісне життя тварини, приділяйте увагу та насолоджуйтесь його присутністю у вашій родині.
- Сухий корм для гризунів
- Ласощі для гризунів
- Годівнички та поїлки для гризунів
- Крейда та мінеральні добавки
- Засоби від паразитів для гризунів
- Засоби для лікування захворювань гризунів
- Клітки для гризунів
- Аксесуари для кліток гризунів
- Іграшки для гризунів
- Підстилки в клітки для гризунів
- Шампуні та бальзами для гризунів
- Засоби прибирання кліток гризунів
- Переноски для гризунів
- Шлеї, ошийники, повідці для гризунів
- Замінники молока для гризунів
- Туалеты для гризунів
- Ветеринарний інвентар для гризунів
Екологічно чистий деревний, грудкуючийся наповнювач для котячого туалету.