Огляди

Обзор видів сухих кормів для тварин

25.10.2021
Автор Менеджер Зоодруг
какой корм выбрать

Сухий корм. Що ми купуємо для вихованців?

Всі сухі корми на перший погляд не відрізняються. Однак методи виготовлення можуть кардинально відрізнятися. Спосіб обробки має значення і від нього залежить скільки поживних речовин міститься. У статті розберемося в методах виробництва сухих кормів і їх повноцінність за підсумком.

Сухие корма для животных

Ціна зручності

Останнім часом головний фактор попиту на сухі корми зручність в харчуванні. Знайти час для приготування корисної їжі навіть собі не завжди знаходиться час. Що говорити про їжу для вихованців. Готування живильного, збалансованого раціону для тварин займає чимало часу. Не дивно, що попит на сухі корми за останні 10 років зріс на 90%. Привабливість вочевидь, зручність в зберіганні та економія часу. У заводчиків перш ніж купити таке харчування виникає питання. Що ж ми купуємо для наших домашніх улюбленців у вигляді сухого корму.

Як виготовляється сухий корм

Всі сирі інгредієнти подрібнюються і додаються в тісто, яке ділять на бісквіти. Перевага в тому, що такий процес подрібнення і приготування знищує будь-які патогенні процеси і вбиває можливих паразитів які можуть бути присутніми в сирому м'ясі. Однак є і негативні моменти.

Вітаміни

Скільки їх залишається в гранулах за підсумком. Процес обробки однозначно знижує їх кількість. На жаль висока температура активно руйнує їх повноцінність і корисність. Але сушка  кормів можлива тільки при високих температурах. Тому до складу додають синтетичні мультивітаміни для збільшення їх частки в складі. Синтетичний не завжди корисний.

Білки

Структура білка в процесі обробки високими температурами змінюється. Амінокислотні ланцюжки деформуються. Однак дослідження довели що дегідратація рослинних білків в кормах покращує травлення. М'ясо при висушуванні втрачає повноцінність білків і не завжди відмінно засвоюється шлунково-кишковим трактом. Та й вихованці більше полюбляють його в сирому вигляді.

Корисні Омега 3 і 6

При обробки ці потрібні для підтримки здоров'я амінокислоти можуть руйнуватися. Як правило їх не додають. А якщо є в складі корму, то такий значно вище за ціною.

Види сухих кормів

Вибирайте корм повноцінний, а не дешевий.

Сухі гранули виглядають практично однаково, але у них різні способи виготовлення і склад.

Екструдований корм

Экструдованный корм

Такий метод користується популярністю у виробників. Процес полягає в тому, що інгредієнти змішуються і подрібнюються в тісто. Потім тісто продавлюється через трубку і перемішується під тиском при нагріванні до 150 ° C. У кінці екструдера тісто продавлюється через форму і набуває вигляду бісквіта. Тісто розширюється і ножі на виході надають їм форму яку ми бачимо. Швидкий процес. Але багато корисних речовин при високих температурах втрачають свою корисність. При цьому різниця в температурній обробці у виробників відрізняється. Orijen і Acana знайшли способи еструдірованія при меншій температурі, близько 90 ° C.

Ще турбує в такому процесі що якщо кинути подушечки в рідину, то вбираючи воду вони не розпадаються а плавають на поверхні в роздутому стані довго. Дієтологи з цього приводу кажуть, що наслідками від поїдання такого сухого корму є здуття живота у тварини.

Сухий корм - це збалансований вид сухих гранул, які задовольняють усі потреби тварини в раціоні харчування. Вибір корму - дуже відповідальне завдання. Від харчування залежить стан здоров'я, зовнішній вигляд і настрій вашого улюбленця.

Висушені гранули, розроблені з урахуванням всіх фізіологічних потреб тварин. Такий збалансований вид харчування найкращий для ваших домашніх улюбленців.

Метод випічки

Метод випічки кормів

Через розбіжності з приводу екструзії стали альтернативні інші методи приготування. Випічка дозволяє готувати печиво повільніше і при більш низьких температурах і тисках, ніж при екструзії. Це знижує втрату природних поживних речовин їжі. На жаль, пшеничний глютен завжди був важливим компонентом випічки. Оскільки у багатьох собак є серйозні проблеми з пшеницею, випічка так і не стала дуже популярною.

Метод холодного віджиму

Метод холодного віджиму

Способи холодного віджиму можуть відрізняються у виробників, але більшість з них виробляються шляхом попередньої сушки всіх інгредієнтів. Спочатку проводиться попередня обробка м'ясних інгредієнтів, це гарантує відсутність бактерій. Потім попередня термічна обробка вуглеводів, це покращує засвоюваність.

Вся висушена суміш перед пресуванням змішується з маслами, як правило холодного віджиму. Потім суміш швидко нагрівають до 45-70 ° C і отримують печиво. Більш низькі температури, нагрівання в кілька секунд дозволяють зберегти кількість

Висушені на повітрі або сублімовані продукти

Висушений і сублімований корм

Висушені на повітрі і сублімовані корми воліють прихильники природного годування. На їхню думку будь-яка форма приготування їжі для собак не підходящий варіант. Сушка на повітрі, сушка сублімації видаляють вологу з харчових продуктів. Безперервний потік теплого сухого повітря, або виморожування з випаровуванням вологи. Зменшують рівень вологості до найнижчого для підтримки життєдіяльності бактерій, герметично упаковують. Такі продукти зберігаються досить тривалий час без консервантів. Живильні речовини зберігаються.

Однак виробництво сухих і сублімованих кормів набагато дорожче, ніж звичайних кормів для собак, і їх високі ціна поки не по кишені всім бажаючим.

Висновок

З точки зору зручності харчування сухі корми можуть мати плюси і мінуси. Кількість мінусів повністю залежить від використовуваного методу виробництва. Найгірше що може бути, це їжа без натуральних вітамінів і корисних масел. І неякісні білки, які з більшою ймовірністю призведуть до харчової непереносимості тварини.

Щоб запобігти цієї проблеми уникайте продуктів які виготовляють з використанням обробки максимально високими температурами.

Читайте склад і купуйте сухі корми в надійних джерелах, там де можна отримати повноцінну консультацію і розгорнуті відповіді.

І краще що можна зробити, - це купити сухі корми відомих виробників.

Докладніше про збалансоване харчування для собаки можна прочитати у статті тут

Якщо цікавитесь чому потрібні коту вітаміни, корисна інформація за посиланням.