Поради в ветеринарії

Блохі та кліщи, симптоми і лікування

15.02.2022
Автор Менеджер Зоодруг
Блохи та кліщ у собак та котів

Блохи і кліщі, що паразитують на тваринах

Шерсть собак і кішок - це ідеальне середовище для бліх та кліщів. Комахи харчуються кров'ю вихованця та можуть викликати проблеми зі здоров'ям. Різні відхилення, починаючи від алергічних реакцій і закінчуючи серйозними захворюваннями, що переносяться кліщами. І блохи, і кліщі зазвичай зустрічаються в теплу пору року, але знати яких вжити заходів для захисту від них необхідно будь-якої пори року.

Сигнали-знаки, які вказують на наявність бліх у собаки

 • Численний блошиний послід (темні цятки) на шерсті
 • Є яйця бліх (білі крапки) на шерсті
 • Часте та надмірне облизування або дряпання місць на тілі
 • Струпи або запалені крапки на шкірі

Сигнали-знаки, які вказують на наявність бліх у кішки

Доступний і найпростіший спосіб виявити бліх на кішці - використовувати гребінець від бліх (спеціальне гребінець з дрібними зубами). Особливо перевірте на шиї та навколо основи хвоста. Також варто перевірити живіт. Якщо уважно розглянути, то можна у зараженого кота побачити бліх. Виглядають вони як маленькі темні плями, що рухаються, або їх послід, схожий на крупинки бруду. Багато подряпин та випадання вовни також є ознаками того, що блохи паразитують на вашій кішці.

Анемія як наслідок укусів бліх

Паразитирующие блохи можуть приймати крові в 15 разів більше за власну вагу. У собак або котів може розвинутися анемія, небезпечне зниження кількості еритроцитів внаслідок втрати крові. Цуценята і кошенята схильні до такого ризику в першу чергу. Блідість ясен і нестача енергії явні ознаки анемії, спричиненої укусами бліх.

Алергія на бліх

Блохи викликають шкірні захворювання у собак та кішок. Коли блоха кусає, вона впорскує слину в шкіру вашого улюбленця. Це може спричинити алергічну реакцію організму. Ознаки включають сильний свербіж, випадання волосся (особливо біля хвоста), струпи і червону роздратовану шкіру, що може призвести до шкірних та інших інфекцій.

Як домашні тварини заражаються блохами?

Домашні тварини можуть легко набратися бліх на вулиці. Домашні кішки можуть отримати їх, навіть якщо вони просто виходять у двір будинку або ділять житло із собакою. Самки бліх можуть відкладати від 40 до 50 яєць на день. Це може призвести до зараження через кілька днів.

Чи кусають блохи людину?

Блохи не нехтують і людську кров. Вони можуть стрибати з вовни або ліжка вихованця на вашу шкіру. Деякі люди погано реагують на укуси бліх. Якщо ви розчешите свербляче місце, це може призвести до шкірних інфекцій. Щоб уникнути укусів бліх, слідкуйте за тим, щоб ваші тварини та ваш будинок були оброблені від бліх. За оцінками ветеринарів, на кожну блоху, яку ви бачите на своєму вихованці, у вашому будинку припадає ще 100 особин в оточенні яких ви знаходитесь.

Чи можуть блохи розмножуватися у домі?

Коли блохи відкладають яйця на шерсті вихованця, частина яєць може впасти і вилупитися на килимі, ліжку або інших меблях. Потім нові блохи націлюються на вас і вашого вихованця, харчуються вашою кров'ю і відкладають значно більше яєць. Домашні килими та вологі місця в квартирі та будинку, улюблені місця блошиного бенкету. Замініть килимове покриття і тримайте будинок якомога сухішим, щоб зробити його менш привабливим для бліх.

Сигнали-знаки, які вказують на наявність кліщів у тварини

Можна відчути або побачити кліщів, коли гладите свою кішку чи собаку. Найчастіше вони прикріплюються біля голови, шиї, вух чи лап. У кішок вони зазвичай знаходяться навколо вух та поблизу очей. Кліщі можуть переносити хвороби. Якщо ви виявили кліща у свого вихованця, намагайтеся якнайшвидше його видалити, це важливо!

 Безпечні способи видалення кліщів

 • Бажано використати рукавички або серветку, щоб закрити руки.
 • Візьміть кліща пінцетом збоку, за голову, близько до шкіри.
 • « Викручувати  голівку  кліща  зі шкіри потрібно саме проти годинникової стрілки
 • Не стискайте (і не плескайте!) роздутий живіт.

Вимийте місце укусу та руки. 

Як домашні тварини набираються кліщів

Кліщі забираються вище на траву, чагарники, нижню крону дерев і чекають, поки вихованець не пройде повз. Вони можуть жити рік без підкріплення їжею. Собаки найчастіше набираються кліщів під час прогулянки у парковій місцевості, у лісі або високій траві у теплу пору року. Вуличні коти можуть підчепити кліщів таким же чином, пересуваючись у заростях трави. 

Коричневий собачий кліщ

Коричневий собачий кліщ, також званий собачим кліщем, тому що добре почувається в приміщенні. Дорослий кліщ, колір у нього червонувато-коричневий і зазвичай кріпиться навколо вух або між пальцями собак. Цей кліщ рідко кусає людей, але може переносити серйозні захворювання, що вражають собак, наприклад ерліхіоз.

Олень кліщ

Оленячі кліщі харчуються багатьма видами ссавців, у тому числі і людьми. Дорослі особини червонувато-коричневого кольору живуть у лісових районах. Вони небезпечні, бо можуть передавати хворобу Лайма собакам та людям. Хвороба Лайма підступна і викликає лихоманку, біль у суглобах, інколи ж і серйозне захворювання нирок у собак.

Американський собачий кліщ

Це один із найпоширеніших у природі кліщів. Харчується як людьми, так і собаками. Самок легко впізнати, тому що у них за головою велика срібляста пляма, що розпізнається. Після годування вони набухають до розмірів маленької виноградини. Ці кліщі можуть поширювати плямисту лихоманку, але тільки в тому випадку, якщо вони прикріплені не менше 5-20 годин. Це захворювання може призвести до смерті у собак і викликати серйозні симптоми і проблеми зі здоров'ям у людей.

Ознаки, що вказують на укус кліща

Хвороба Лайма, плямиста лихоманка та ерліхіоз викликають схожі симптоми у собак, у тому числі:

 • Втрата апетиту у вихованця
 • Висока температура тіла
 • Збільшення лімфатичних вузлів
 • Набряк чи біль у суглобах тварини та людей у т.ч.

Ці захворювання можуть мати серйозні ускладнення, тому необхідно своєчасно розпізнати причину та розпочати лікування. Захворювання, що переносяться кліщами, у кішок зустрічаються рідко, але можуть заразитися кліщової інфекцією, званої цитауксоонозом. Інфекція, яка часто призводить до смерті, тому намагайтеся не допускати попадання шкідників на кішку і в свій будинок.

Вакцина проти хвороби Лайма для собак

Існує вакцина для захисту від хвороби Лайма у собак, які мешкають або подорожують у районах підвищеного ризику. Проконсультуйтеся у ветеринара, чи це потрібно вашому вихованцю.

Проблеми зі здоров'ям після укусу кліщем у собак

Кліщі можуть викликати різні проблеми зі здоров'ям у собак, у тому числі:

 • Анемія
 • Подразнення та свербіння шкіри, інфекція
 • Кліщовий параліч

Деякі кліщі впорскують токсини, що послаблюють м'язи. Більшість собак швидко одужують після видалення кліщів та відновлюються

Проблеми зі здоров'ям від укусу кліща

Люди можуть захворіти більшістю тих кліщових хвороб, які вражають собак. Хвороба Лайма, мабуть, найвідоміша. Одним із перших симптомів є висип. Ви не можете заразитися кліщовими захворюваннями від вихованця, але ті ж кліщі, які кусають ваших тварин, можуть кусати і вас. Коли ви видаляєте кліща з тварини, не торкайтеся крові кліща.

Обробляйте двір та будинок

Кровосмоктуючі кліщі віддають перевагу теплим, трав'янистим ділянкам і можуть ховатися в декоративних заростях на ділянках двору. Коричневий собачий кліщ може жити і розмножуватися в домашніх умовах. Його улюблені місця щілини, фіранки, під килимами та меблями, а також у теплі за батареями.

Популярні засоби від бліх та кліщів

Шампуні

Щоб шкідники не закріпилися, досить ефективним засобом від бліх для собаки або кішки є  Краплі від бліх і кліщів длясобак, АДВАНТИКС. Краплі для зовнішнього застосування для попередження та лікування зараження собак ектопаразитами: бліхами, іксодовими кліщами, комарами, москітами, мухами. Одноразова обробка захищає тварин від ураження бліхами та кліщами протягом 4-х тижнів.
Препарат також можна застосовувати для лікування алергічного блошиного дерматиту.

Вирішіть проблему за допомогою  шампуню від бліх і кліщів для собак і цуценят , який є багатою кремовою формулою, яка очищає і доглядає за вовною. 

Нашийники

Нашийники від бліх та кліщів можуть захистити від бліх та кліщів. Читайте етикетки та дотримуйтесь інструкцій на упаковці, це дуже важливо! Цуценятам і кошеням можуть знадобитися препарати з меншим дозуванням. Не дозволяйте дітям грати з нашийником. Вимийте руки з милом і водою після того, як доторкнетеся до нього,  нашийники від бліх та кліщів містять активні інгредієнти, які розподіляються через шерсть та жири на шкірі вашого вихованця.

Пігулки

Собакам та кішкам можна давати антипаразитарні засоби у вигляді таблеток від бліх та кліщів усередину. Один тип - це швидкодіючий засіб, що вбиває дорослих бліх протягом 30 хвилин. Інші ліки, які ви даєте щомісяця, перешкоджають вилупленню яєць бліх. Є продукт, який починає вбивати бліх всього за 30 хвилин і захищає протягом місяця. Деякі ліки від бліх потребують рецепту. Крім того, є препарати для перорального застосування тільки для собак, які вбивають бліх та кліщів. Консультуйтеся з ветеринаром і дотримуйтесь інструкцій із застосування.

Спреї від паразитів для тварин

Ви наносите ці спреї від бліх та кліщів на спину свого собаки чи кішки. Вони різне призначення, термін активності. Мають різне призначення, деякі підходять для обробки місць проживання: спальне місце та килимові покриття.

Токсичні народні засоби від бліх та кліщів

Деякі натуральні засоби від бліх та кліщів можуть викликати серйозні реакції у котів та собак. До них відносяться:

 • Герань
 • Евкаліпт
 • Масло м'яти болотної
 • Часник та цибуля

Проконсультуйтеся з вашим ветеринаром, перш ніж боротися народними методами та отримати алергію та інтоксикацію.

 

Як зрозуміти що собака з'їла отруту для щурів

23.12.2021
Автор Менеджер Зоодруг
Симптоми отруєння собаки

Як зрозуміти що собака з'їла щурячу отруту за симптомами

Ці отруйні продукти та речовини різняться за кольором і можуть бути різних форм, таких як гранули, блоки, зерна, гелі та рідини.

Багато хто з цих продуктів дуже схожі один на одного і це ускладнює визначення типу щурої отрути тільки на вигляд.

Ось чому так важливо, щоб ви точно знали, з яким продуктом контактував ваш собака, щоб ветеринар міг забезпечити відповідне лікування.

Симптоми отруєння щурячою отрутою у собак

Симптоми отруєння щурами або щурячою отрутою у собак різняться залежно від типу отрути, з якою вони контактували.

Якщо ваш собака з'їв щурину отруту з антикоагулянтом, вона схильна до ризику внутрішньої кровотечі, яка може бути смертельною, якщо не вжити заходів швидко. Ознаки можуть проявлятися приблизно через 3-5 днів після прийому внутрішньо, тому дуже важливо, щоб ваш собака пройшов курс лікування від отруєння, навіть якщо немає жодних симптомів.

Ознаки внутрішньої кровотечі можуть включати:

 • Слабість і млявість
 • Блювота чи кашель кров'ю
 • Кровотеча з носу
 • Кровотеча з ясен
 • Кров у стільці
 • Синці
 • Утруднене дихання (викликане кровотечею у легені)

Скільки щурячої отрути може вбити собаку?

Ефект, який щура може надати на собак, залежить від типу отрути і кількості споживаного. Деякі їх діють поступово після багаторазового годівлі, тоді як інші отруюють гризунів (та інших тварин) вже після однієї дози. Якщо ви вважаєте, що ваш собака проковтнув навіть невелику кількість щурячої отрути, якнайшвидше зверніться до ветеринара, щоб мінімізувати час між впливом і лікуванням.

Найкраще, що можна зробити це негайно звернутися до ветеринара. Не ризикуйте відтягуючи час, будьте пильні.