Виробники та захисники добавок для кішок кажуть, що такі продукти слід розглядати як продовження котячого раціону, додаючи, що вони можуть допомогти тваринам жити довше та здоровіше.
Ветеринари кажуть, якщо ваша кішка в цілому здорова, все, що вам потрібно, - це корм для кішок гарної якості. Якщо давати кішці багато вітамінів чи мінералів, це може завдати більше шкоди, ніж користі.
Є обставини, за яких кішка має захворювання, яке може вимагати прийому добавок, але багато добавок не протестовані і не пройшли перевірку у ветеринарії. Ключовим моментом є те, що більшість кішок, які споживають повноцінний та збалансований раціон, ймовірно, мають більш збалансоване харчування, ніж більшість людей.
Наприклад, вашій кішці може знадобитися добавка, якщо у неї є захворювання, через яке вона не може засвоювати певну поживну речовину. Захворювання тонкого кишковика можуть викликати нездатність засвоювати фолієву кислоту та кобаламін групи B. У цьому випадку кішці потрібні ін'єкції цих двох добавок, оскільки пероральні добавки також не засвоюються.
У вагітних і кішок, що годують, може розвинутися дефіцит поживних речовин, що вимагає добавок, особливо якщо кішка завагітніє до 10-12 місяців. Ваш ветеринар може порадити відповідний продукт.
Деяким кішкам необхідні вітаміни та добавки, або їм може допомогти їх прийом, але порадьтеся з ветеринаром, перш ніж давати кішці якісь нові харчові добавки. Вітаміни та добавки можуть допомогти з травленням, грудками вовни, проблемами із суглобами, занепокоєнням, здоров'ям шкіри та вовни та багатьом іншим. Ваш ветеринар може порадити, які добавки можуть бути найкращими, і порекомендує дозування для дорослих кішок, літніх кішок та кошенят.
Давайте кішці вітаміни та добавки відповідно до вказівок на упаковці. Суворо дотримуйтесь рекомендацій щодо дозування та частоти і ніколи не давайте більше, ніж рекомендує упаковка або ваш ветеринар. Багато вітамінів і добавк для кішок випускаються у вигляді смачної їжі або жувальної форми, в той час як інші можуть бути у вигляді рідин або пігулок, які необхідно приймати безпосередньо.
Найкращі вітаміни та добавки для кішок підходять для конкретних проблем зі здоров'ям, з якими стикається ваша кішка. Мультивітамінні добавки можуть допомогти гарантувати, що ваша кішка отримує всі необхідні поживні речовини, а пробіотичні добавки можуть допомогти із травленням та здоровим стільцем. Добавки глюкозаміну та хондроїтину найкраще підходять для кішок з проблемами суглобів, а висококалорійні добавки можуть допомогти літнім або хворим кішкам отримати додаткове харчування, якого вони потребують. Ваш ветеринар порадить вам, які вітаміни та добавки найкраще підходять для вашої кішки.
Нутрицевтики – це лікувальні трави або натуральні засоби, які відносяться до сірої зони, коли йдеться про добавки. Прибічники нутрицевтиків для домашніх тварин кажуть, такі продукти просто доповнюють природний раціон кішки. Вони назвали їх "більше, ніж кормові добавки, але менше, ніж фармацевтичні препарати".
Ветеринари стверджують, що «нутрицевтики призначені для лікування або запобігання хворобам і, отже, є ліками, а не добавкою». AVMA визначає нутрицевтичну медицину як «використання мікронутрієнтів, макроелементів та інших харчових добавок як терапевтичні агенти».
Споживачу необхідно усвідомлювати, що натуральність завжди означає безпеку чи ефективність.
Біологічно активні добавки можна знайти у розділі добавок у зоомагазинах та в Інтернеті. Деякі з найбільш продаваних кішок:
Експерти кажуть, що існує безліч небезпечних харчових добавок, але найбільші, яких слід уникати, включають:
Перш ніж купувати добавку, запитайте свого ветеринара, яка з них (якщо є) найкраще підходить для вашого життєвого циклу і стану здоров'я вашої кішки.
Найкраще тримати ветеринара в курсі будь-яких добавок, які ви збираєтеся давати своїм кішкам. У нашому інтернет магазині ЗООДРУГ є великий вибір добавок та вітамінів для котів залежно від потреб.
Більше - не завжди краще
Важливо пам'ятати, що ви можете нашкодити кішці, давши їй занадто багато добавок.
У кішок різного віку та способу життя дуже різні дієтичні потреби. Не використовуйте різні добавки, оскільки вони можуть містити однакові або схожі інгредієнти.
Перш ніж давати кішці будь-які добавки, завжди консультуйтеся з ветеринаром. Надмірний прийом добавок може мати серйозні побічні ефекти. Пам'ятайте, більше не завжди краще.
Як вибрати ідеальний наповнювач для кішки?
Якщо ви збираєтеся до зоомагазину за наповнювачем, візьміть ці пункти на замітку. Уважно ознайомтеся з інформацією на упаковці, при необхідності поставте запитання консультанту та обміркуйте, який варіант для вас зручніший. Так ви зможете уникнути помилок та зайвих витрат.
1. Склад.
Наповнювач повинен бути безпечним для вихованця. Є випадки, коли невідповідний наповнювач викликав алергічну реакцію та дерматологічні захворювання. Віддавайте перевагу натуральному наповнювачу без добавок та синтетичних ароматизаторів та не використовуйте не призначені для лотка матеріали.
Категорично не рекомендується використовувати як наповнювач газету, вату та інші, не призначені для цього матеріали. Вони не тільки не справляються зі своєю функцією, але й можуть бути небезпечними для вихованця.
2. Ступінь вбирання та боротьби із запахом.
Вбирати і усувати неприємний запах - головне завдання наповнювача. Почитайте, як добре наповнювач справляється зі своєю функцією.
З неприємним запахом ефективно бореться наповнювач, що комкується, з бентоніту (глини з вулканічного попелу). Він миттєво вбирає вологу та утворює міцні грудочки, які надовго утримують запах та які легко прибирати з лоточка.
3. Зручність використання.
Універсального наповнювача, який подобається всім власникам та вихованцям без винятку, не буває. Одним подобаються деревні наповнювачі, іншим – глиняні, а треті не уявляють життя без силікагелевих наповнювачів.
Заздалегідь визначтеся, який тип наповнювача вам краще. Наповнювачі, що вбирають, можна замінювати рідше, але чистити доведеться весь лоток. Комукуючі вимагають частої уваги, проте дозволяють видалити лише забруднену частину, що скорочує їхню витрату та економить час.
4. Ніякого пилу!
Краще не розглядати наповнювач, який сиплеться і припадає пилом. Інакше кішка розноситиме його на лапках по всій квартирі, і ви замучитеся його прибирати. Але що ще гірше: вихованець регулярно вдихатиме дрібні частинки, а це може призвести до алергії і навіть астми.
5. Розміри гранул.
Відмінно, якщо наповнювач підходить вашій кішці за розміром гранул: так їй буде набагато комфортніше користуватися ним. Наприклад, кошенятам підходять дрібні гранули, а довгошерстим кішкам – великі, щоб вони не заплутувалися в їхній розкішній вовні.
Ідеально, коли бренд пропонує наповнювач одразу з декількома видами гранул (як у наповнювачі Biokats), тобто один наповнювач поєднує у собі і дрібні, і середні, і великі гранули. Це універсальна формула для всіх кішок, яка справляється одразу з декількома завданнями:
6. Низька ціна – не завжди плюс!
При виборі лінійки не варто орієнтуватись на низьку вартість. Звичайно, завжди хочеться взяти подешевший варіант і заощадити. Але на практиці така «економія» обернеться зайвими витратами та незручністю у використанні.
Можна взяти наповнювач на вагу за 100 рублів, але він розноситиметься по всій квартирі на лапках і після перших двох застосувань почне сильно пахнути. Вам доведеться частіше замінювати його, і він швидше витрачатиметься. Додайте до цього незручність прибирання та ризик, що кішка не захоче користуватися ним через швидке забруднення і віддасть перевагу затишному куту вашої спальні.
Наповнювачі вищої цінової категорії (наприклад, преміум-класу) цілком себе окупають. Вони надовго утримують запах, їх не потрібно часто міняти, вони не припадають пилом і не виносяться з лотка.
Великий плюс, що преміум-наповнювачі можуть мати власні технології, що підвищують ефективність. Наприклад, у глиняних наповнювачах Biokats – це технологія боротьби із запахом AromaProtect. Ароматичні молекули вловлюють неприємний запах сечі і замінюють його на приємний для людського нюху свіжий аромат.
7. Можна змити в унітаз.
Цей пункт навряд чи можна назвати обов'язковим, але практично він дуже полегшує життя. Якщо ваш наповнювач можна змивати в унітаз, забирати за кішкою стане значно простіше!
І насамкінець: завжди орієнтуйтеся на переваги вашої кішки. Якщо вона не звикла до нового наповнювача за пару днів, продовжуйте пошук відповідного варіанта. За будь-яких проблем зі здоров'ям: кашлем, чханням, висипаннями на шкірі та ін., оперативно покажіть кішку ветеринарному фахівцю.
Бажаємо вашій кішці ідеально чистого лотка!
Котячих наповнювачів у зоомагазинах величезний вибір. Найпопулярніші на сьогодні – це дерев'яні, силікагелеві та глиняні наповнювачі. Також є мінеральні, кукурудзяні, паперові, цеолітові та навіть наповнювачі з соєвої пульпи. У чому їхні головні переваги та недоліки?
Наповнювачі всіх типів покликані полегшити господареві догляд за кішкою, усувати неприємні запахи та підтримувати чистоту лотка. Між собою вони відрізняються за складом, принципом роботи, зручністю застосування, швидкістю витрати, ціною та іншими параметрами.
Знайти ідеальний наповнювач з першого разу – великий успіх. Зазвичай доводиться пробувати різні варіанти, перш ніж знайти той, що влаштує і кішку, і її власника.