Поради власникам птахів

Поради щодо вибору птаха

07.12.2021
Автор Менеджер Зоодруг
Выбираем птичку в дом

Поради щодо вибору свійської птиці

Як дізнатися, чи підходить птах для вас та вашої родини? 

Це найчастіше питання новачків. При виборі підходящої свійської птиці необхідно враховувати кілька факторів, щоб дізнатися, чи підходить вона вам. Потрібно подумати, чи готові ви емоційно, фізично та фінансово взяти на себе відповідальність стати пташиним батьком. Ця стаття дасть вам поради про те, як дбати про вихованця, щоб завжди були позитивні відчуття від спілкування з птахом.

Чинники, які слід враховувати при виборі свійської птиці

Виберіть відповідний розмір виду, який вам підходить

При виборі підходящої птиці для вас і вашої родини вам може знадобитися враховувати її розмір. Чим більший розмір, тим більше зобов'язань, які на вас покладаються. Якщо ви все ще новачок у розведенні птахів, рекомендується спочатку вибрати дрібно-середнього птаха, щоб його було легше утримувати. Розмір вашої птиці визначатиме розмір клітини, яку вона використовуватиме, а також кількість їжі, якою вона буде годуватися.

Визначте поведінку та темперамент птиці

Ви віддаєте перевагу податливому в дресируванні птиці або незалежному? Їхня особистість - важливий фактор, особливо якщо у вас є діти. Якщо ви знаєте характер птаха, якого хочете поселити в будинок, вам буде легше налагодити з ним зв'язок, щоб ви могли легко його приручити. Її поведінку також можна тренувати. Вам просто потрібно знайти час, щоб її приручити.

Бюджет та фінанси

Посадити пташку в клітку варто недешево. Якщо ви збираєтеся купити величезну клітку з аксесуарами, це може вилитися чималу суму. Потрібно мати на увазі, що птахи як і всі живі істоти вимагають свого оптимального раціону харчування залежно від виду. Потрібно купувати певну кількість корму, а також поживних речовин та мінералів. У деяких видів птахів велика тривалість життя.

Зобов'язання за часом

Птахи вимагають часу та уваги від господарів. Якщо ви можете присвятити хоча б 2 години взаємодії для ігор та вправ, ви можете бути впевнені, що ваш птах буде рости здоровим. Крім часу, відведеного для гри, у вас повинен бути час почистити їхні клітини, а також аксесуари, що знаходяться там. Якщо ви не знайдете потрібний час, є ймовірність, що у них розвинуться поведінкові проблеми, такі як крик та вищипування пір'я.

Харчування та догляд

Кожен вид птахів вимагає особливого раціону, перш ніж давати птаху кращий раціон, вам необхідно вивчити особливості харчування вашого пернатого друга, щоб знати, чи такий раціон підходить. Бувають моменти, коли потрібно проконсультуватися з ветеринаром, щоб бути впевненим, що корм, яким мають намір годувати, дійсно принесе їм користь.

Якого птаха вибрати

Вам не подобається безладдя

Якщо ви не любите абсолютного безладдя, вам, можливо, слід вибрати невеликі види птахів, такі як папуги, канарки, зяблик, нерозлучники та корела. Щоб зменшити безлад, щодня чистіть їхню клітину і підтримуйте чистоту.

Вам не подобаються гучні крики птахів

Якщо ви віддаєте перевагу птахам, які ведуть себе тихо, не вибирайте папуг, канарок, корел, сенегальських папуг і тихоокеанських папуг. Птахи стають гучними, якщо їм нудно або шукають уваги.

У вас мало місця

Птах малого та середнього розміру потрібна середня клітина, щоб мати місце, тоді як великої птиці потрібна велика клітина. Можливо, вам доведеться вирішити, де розмістити клітку, у приміщенні або на вулиці, якщо це місце безпечне та підходить для проживання. Не забувайте що вихованцю потрібно іноді можливість вигулу поза клітиною. Це дуже важливо.

Вам не подобаються агресивні птахи

Великі птахи бувають агресивними у віці, і ці види птахів зазвичай кусаються, якщо вони не в настрої. Якщо вас це турбує, краще завести птаха невеликого та середнього розміру, тому що це спокійніший вид з невеликою силою дзьоба. Вони можуть вкусити, але не завдадуть занадто великої шкоди.

Ви віддаєте перевагу птаху, що говорить

Якщо ви віддаєте перевагу птаху, що говорить, можете вибрати такі види папуг, як папуги амазонки і африканські сірі папуги. Немає 100% гарантії, що ці види папуг будуть розмовляти, але якщо ви часто спілкуватиметеся з ними або дозволите їм слухати музику, є шанс, що вони навчаться говорити.

Ви турбуєтеся, чи буде ваш птах ладнати з іншими домашніми тваринами

Для гармонії між вашими домашніми тваринами необхідно наглядати. Іноді краще убезпечити птаха в такому місці, де за ним не ганятимуться домашні тварини. Щоб ваш птах встановив гармонійні стосунки з кішкою та собакою, потрібен час. Потрібно дресирувати, але в той же час потрібно захистити птицю, тому що вона не має можливості захистити себе, коли вона загнана в кут.

Поради щодо придбання птиці

Щоб вибрати птаха для утримання в клітці, рекомендується скористатися послугами заводчиків або зоомагазинів, бо такі птахи вже акліматизовані для утримання в неволі. Не рекомендується брати безпосередньо із дикої природи. Дикі птахи, як правило, агресивні, та їх важче приручити, ніж птахів, вирощених заводчиками.

Перш ніж прийняти рішення взяти птаха, вам, можливо, доведеться взяти до уваги здоров'я кожного члена вашої родини. Переконайтеся, що немає людей, які страждають на алергію на пухнастих ссавців.

Птахи від природи активні та цікаві, іноді важливо давати їм час виходити з клітини, щоб вони могли досліджувати все навколо свого будиночка і вільно пересуватися навколо нього. Простора кімната, вільна від домашніх тварин – ідеальний варіант.

У птахів слабкі легені. Ось чому вони дуже чутливі до якості повітря, тому якщо ви дозволите їм залишатися в приміщенні, вам може знадобитися придбати очищувачі повітря, щоб переконатися, що повітря, яким вони вдихають, чисте.

Незважаючи на те, що ваш птах виглядає здоровим, йому все одно потрібен ветеринарний догляд, у разі хвороби та незвичайної поведінки. Коли ви бачите невластиву поведінку, яку вони демонструють, має сенс проконсультуватися з експертами, щоб не наражати на ризик життя вашого вихованця.

На закінчення

При виборі правильного виду птиці, який підійде вашій сім'ї, невелике вивчення вибраного виду принесе лише користь, особливо якщо ви вперше заводите птицю. Ви повинні врахувати всі фактори, необхідні для того, щоб бути правильним власником здорового та задоволеного птаха.