Поради власникам рептилій і риб

З ким уживаються та чим харчуються золоті рибки?

07.12.2021
Автор Менеджер Зоодруг
Золотые рыбки

З ким уживаються та чим харчуються золоті рибки?

Золота рибка - прісноводна риба у сімействі Cyprinidae загону Cypriniformes. Його зазвичай містять як домашнього вихованця в кімнатних акваріумах, і це одна з найпопулярніших акваріумних рибок.

Чи можна тримати золоту рибку з іншими рибками?

Золота рибка (  Carassius auratus)   – соціальні тварини, і коли їх тримають у групах, можна побачити, як вони регулярно взаємодіють з іншими золотими рибками. Рекомендується тримати в акваріумі щонайменше двох золотих рибок, щоб забезпечити компанію та стимулювати активність. Одиночні риби можуть виявляти депресію та млявість. 

Золоті рибки, як правило, не агресивні, тому їх можна містити з більшістю місцевих риб за умови, що інші риби більші за розмір рота золотої рибки.

Підходящі друзями для золотих рибок у невеликих акваріумах можуть бути гірські гольяни (Phoxinus Phoxinus), даніо та золоті мідаки (переконайтеся, що вони більше, ніж паща золотої рибки). Для різноманітності у великих акваріумах відповідними товаришами по акваріуму для золотих рибок можуть бути райдужні рибки торнеції.

Золоту рибку з витягнутими плавниками не можна тримати з рибами, які схильні кусати плавники, наприклад тигровими боціями. Більш незвичайні різновиди золотих рибок, такі як Піднебесна, повинні утримуватися окремо, тому що їм може бути складно знайти та конкурувати за їжу, коли вони розміщені з іншими видами риб із чудовими плавальними здібностями.

Як правило, найкраще тримати золотих рибок з товаришами по акваріуму, які мають аналогічні здібності до плавання, щоб усі риби могли отримати достатньо їжі та місця для плавання. Вам також потрібно буде подумати, наскільки великою є ваша золота рибка та інші риби, щоб забезпечити достатньо місця.

Перед тим, як поселити золотих рибок з іншими видами риб, ми рекомендуємо проконсультуватися з досвідченим акваріумістом для отримання поради про сумісність видів.

Які рибки можуть жити разом із золотими?

Золоті рибки  сумісні  з такими  рибками

  • Барбуси
  • Гуппі
  • Скалярії
  • Африканські цихліди
  • Американські цихліди
  • Меченосці
  • Дискуси

Чим годувати золоту рибку?

Різноманітна дієта максимально зміцнить здоров'я вашої золотої рибки (  Carassius auratus  ). Суміш спеціальних пластівців та гранул золотої рибки є гарним основним продуктом харчування. Ідеально доповнити його живими креветками та сумішшю заморожених креветок, дафній та овочів. Також раціон можна доповнити ошпареним горошком, дрібними безхребетними та качиною травою. Раціон золотої рибки має містити високий рівень вуглеводів. Будь-які сублімовані продукти слід спочатку замочувати, щоб уникнути розладу травлення.
Підгодовувати 2-3 десь у день. Важливо уникати перегодовування золотих рибок, оскільки це може спричинити розлад шлунка та/або забруднити акваріум. Що стосується кількості корму, гарне практичне правило - годувати лише такою кількістю, яку золота рибка може з'їсти менш ніж за дві хвилини, або годувати стільки, скільки розмір ока золотої рибки.
Золоті рибки харчуються на всіх рівнях акваріума та приймають більшу частину корму. Маленькі гранули, що плавають, найкраще підходять для підтримки чистоти резервуара, так як надлишки їжі можуть бути легко видалені. Гранули меншого розміру гарантують, що вся риба отримає свою частку корму.
Жири ссавців (наприклад, з яловичого серця, м'яса, субпродуктів) погано перетравлюються в рибі, особливо якщо температура води у будь-який час опускається нижче 15 градусів за Цельсієм. Весь жир необхідно обрізати і не можна використовувати виключно цей вид їжі.
Годування слід обмежувати, коли температура води опускається нижче 8 градусів за Цельсієм, тому що, будучи гомеотермічними, золоті рибки менш здатні перетравлювати їжу за таких нижчих температур.