Поради власникам собак

Ролі вітамінів для здоров'я собаки

23.12.2021
Автор Менеджер Зоодруг
Вітаміни, добавки для собак

Вітаміни, мікроелементи, жири, вуглеводи та мінерали для здоров'я собаки. 

За що відповідають у організмі собаки?

Ключова основа у харчуванні собаки складається з таких необхідних для здоров'я елементів:

Білки: білки - це складні молекули, що складаються з амінокислот, будівельних блоків для зростання, підтримки та відновлення клітин. У домашніх тварин, таких як собаки, одна з найбільших потреб у білку виникає через потребу догляду за вовною, організм використовує до 30 відсотків щоденного споживання білка собакою.

Жири: жири є найбільш концентрованим джерелом енергії у раціоні собак. Вони також поставляють жирні кислоти, які є значущими будівельними блоками для важливих речовин і необхідні підтримки нормальних, здорових клітин.

Вуглеводи: вуглеводи можуть розщеплюватися травною системою і перетворюватися на глюкозу, яка також може бути джерелом енергії. Вуглеводи у вигляді цільного зерна можуть містити залізо, мінерали та клітковину, а також інші корисні речовини.

Вітаміни: вітаміни, органічні речовини або синтетичні похідні, необхідні для нормального функціонування організму. Вони також важливі для перетворення калорій на енергію, підвищення імунітету та інших процесів в організмі.

Мінерали: мінерали - це неорганічні поживні речовини, які становлять менше 1% від ваги тіла собаки, але необхідні для багатьох важливих функцій, таких як ріст, міцні кістки та здорові зуби.

Комбінації та кількість цих компонентів повністю залежать від віку, ваги, фізичного та/або медичного стану собаки, а також її способу життя. Ось чому існує безліч видів кормів для собак на кожному етапі життя вашого четвероного друга.

Жири, необхідні вашому собаці

Жири допомагають підтримувати здоров'я шкіри, вовни, очей та когнітивних функцій, а також забезпечують цінні запаси енергії. Поряд із білком, жири покращують смакові якості собачої програми харчування, а також сприяють засвоєнню жиророзчинних вітамінів: вітамінів A, D, E та K.

Як і незамінні амінокислоти білка, жир має свої незамінні жирні кислоти (НЖК), які складають важливу частину кожної клітини:

 • Лінолева кислота - жирні кислоти омега-6
 • Ліноленова кислота - жирні кислоти омега-3
 • Арахідонова кислота

Важливо вибирати високоякісний корм для собак, який містить корисні жири та жиророзчинні вітаміни. Вам слід проконсультуватися зі своїм ветеринаром, щоб дізнатися, чи можна вашому собаці отримати користь від харчових добавок.

Чи потрібні собакам вуглеводи?

Хоча собаки отримують значну кількість енергії з харчових білків та жирів, вуглеводи, як і раніше, є важливими компонентами харчування собак. Вони розщеплюються травною системою і перетворюються на глюкозу, альтернативне джерело енергії. Тому вуглеводи можуть бути важливим джерелом калорій в деяких кормах для собак.

Вуглеводи з цільного зерна можуть містити залізо, мінерали та клітковину, а також інші корисні речовини. Їх можна знайти в овочах та фруктах, які також містять мінерали, клітковину, антиоксиданти, фітохімічні речовини та трохи білка.

Хоча корм для собак може містити вуглеводи, не рекомендуємо будь-які джерела живлення для собак, у яких вуглеводи використовуються як основні інгредієнти на основі білка. Натомість кращі вуглеводи з більш високим вмістом білків і жирів, особливо в кормах для дорослих та літніх собак.

Вітаміни для собак

Завдяки збалансованій програмі харчування собак, що включає високоякісний корм для цуценят або собачий корм, а також здорові закуски або ласощі, ваш собака повинен отримувати більшу частину щоденних вітамінів, необхідних для оптимального функціонування і процесів в організмі. У деяких випадках невелика кількість вітамінів, специфічних для хімічних речовин, може допомогти у боротьбі з хворобами, хворобами або станами, і ми рекомендуємо визначити конкретні потреби собаки у вітамінах з одним ветеринаром.

Рекомендації по вітамінам та добавкам для собак

В ідеалі, ваш собака повинен отримувати все необхідне харчування з добре збалансованого високоякісного корму для собак, але іноді нашим вихованцям потрібна підтримка. Незалежно від того, чи відчуває ваш собака стрес, проблеми зі здоров'ям або низький рівень енергії, відмінна добавка може допомогти повернути її на правильний шлях. Вихованці можуть отримати користь від звичайних добавок, включаючи хороші полівітаміни та вітаміни, що зміцнюють імунну систему собак, комплексну допомогу травленню, включаючи пробіотики з травними ферментами та якісне джерело Омега-3. Деякі з найпопулярніших добавок для собак включають речовини, призначені для полегшення артриту та болю в суглобах, збільшення рухливості, покращення здоров'я серця та органів, а також для покращення здоров'я шкіри та вовни. Одні з основних інгредієнтів, які представлені в зоомагазинах, - це вітамінні та мінеральні харчові добавки, такі як кальцій, вітамін С та омега-жирні кислоти. Інші популярні формули містять такі інгредієнти, як глюкозамін, антиоксиданти та пробіотики, які сприяють рухливості, когнітивному здоров'ю, рівню енергії тощо.

Завжди консультуйтеся з ветеринаром, перш ніж додавати будь-які добавки до раціону вашого вихованця, і уважно читайте інструкції з дозування - коли справа доходить до вітамінів і мінералів, є така річ, як занадто багато хорошого. Перевантаження вашого вихованця великою кількістю певних вітамінів або мінералів може призвести до побічних ефектів, від діареї до серйозніших захворювань.

Оскільки зараз є величезна кількість добавок, люди повинні знати правила прийому добавок, навчитися правильно читати етикетки і особливо важливо проконсультуватися з ветеринаром», 

Якщо ви плануєте щодня додавати вітаміни або добавки до раціону вашого собаки, ознайомтеся з інформацією, а потім проконсультуйтеся з ветеринаром.

Відома приказка «ти є те, що ти їси», приходить в голову до нас знову і знову, особливо коли ми з'їдаємо торт або морозиво. Втім, те саме можна сказати і про вашого собаку.

Як природний хижак, ваш собака компаньйон потребує збалансованої дієти, що містить шість ключових компонентів: білок, жир, воду, вуглеводи, вітаміни і, нарешті, мінерали, які часто не беруться до уваги. Складаються з двох типів – макро та мікроелементів – вони допомагають у хімічних реакціях в організмі собаки, у тому числі у зміцненні кісток. Вважається, що тваринам потрібно понад 18 мінералів.

Хоча і те, й інше необхідно, ми докладно розглянемо деякі з основних мікроелементів, необхідних для собак, щоб ви могли визначити найкращу дієту для улюбленого улюбленця.

Що таке мікроелементи?

Мікроелементи, також відомі як мікромінерали, є життєво важливими мінералами, які кожна тварина повинна отримувати з їжею або добавками, оскільки вони мають вирішальне значення для здоров'я та розвитку. Їх називають "слідовими" мінералами, тому що потрібні дуже невеликі кількості. (З іншого боку, для нормального розвитку організму потрібна велика кількість макроелементів.)

Мікроелементи працюють разом з макроелементами, такими як кальцій та натрій, щоб підтримувати вашого собаку у чудовій формі. Мікроелементи в кормі для собак забезпечують безліч переваг для здоров'я, у тому числі зміцнюють імунну систему, підтримують здорове зростання кісток, запобігають раку та передчасному старінню, а також сприяють здоров'ю шкіри та вовни.

Наприклад, важливі для здоров'я собак добавки при проблемах із суглобами . Насичений склад таких кормових добавок мікроелементами значно покращують стан, а часто допомагають одужати.

П'ять загальних мікроелементів, які необхідні вашому собаці

Поки вашому собаці потрібен ряд мікроелементів, ми зосередимося на п'яти найбільш популярних із них: мідь, залізо, марганець, селен і цинк.

За даними дослідження, 

мідь  : важливий мікроелемент, необхідний вашому собаці для правильного функціонування червоних кров'яних тілець, нормальної пігментації шкіри та волосся, формування скелетної системи, будівництва сполучної тканини та ферментативної функції

Залізо:  собакам необхідно залізо для правильного кровообігу, обміну речовин та ферментативної функції.

Марганець:  не так добре відомий, як залізо або мідь, марганець, як і раніше, є важливим мікроелементом для вашого собаки. Цей мікромінерал допомагає організму вашого цуценя правильно засвоювати та перетравлювати білки та вуглеводи. Марганець також важливий для здорової функції ферментів, розвитку кісток та роботи мозку.  

Селен:  селен відіграє важливу роль в імунній відповіді вашого собаки і допомагає боротися з окисним ушкодженням та вільними радикалами.

Цинк:  цинк є другим за частотою вживанням мікроелементом в організмі вашого вихованця. Потужний антиоксидант, цинк допомагає у метаболічних процесах вашого собаки, реплікації клітин, функції шкіри, сприяє загоєнню ран та травм.

Загроза дефіциту мінералів у собак

Дефіцит мікроелементів означає, що ваш собака не отримує належної кількості мікроелементів, необхідних для збереження здоров'я. Без достатньої кількості мікроелементів у щоденному раціоні вашого собаки вона може страждати від наступних захворювань

 • Дефіцит міді:  деформації скелета, зміна пігментації волосся та анемія.
 • Дефіцит заліза:  анемія, втома, блідість ясен, діарея та поганий ріст.
 • Дефіцит марганцю:  рідко і, як правило,  спостерігається  у цуценят, він може викликати погане зростання, утруднення або нездатність до відтворення, атаксії та аномалії розвитку скелета.   
 • Дефіцит селену:  проблеми з диханням, м'язова дегенерація, депресія, аномалії серцевого м'яза та анорексія.
 • Дефіцит цинку:  ураження шкіри, проблеми з набором ваги, блювання та судоми.

Якщо ви вважаєте, що у вашої собаки дефіцит мікроелементів або у неї спостерігаються будь-які з перерахованих вище станів і симптомів, зверніться до ветеринара.

Найкращі джерела мікроелементів для собак

Найкраще джерело мікроелементів для вашого собаки – це їжа. Однак потреби вашого вихованця в харчуванні залежатимуть від його віку, розміру та рівня активності. Наприклад, у цуценя, що прорізується, інші потреби в харчуванні, ніж у літнього собаки. Завжди консультуйтеся зі своїм ветеринаром з приводу правильного корму для собак, що відповідає унікальним дієтичним потребам вашого вихованця.

На додаток до правильного корму, ви можете додати до раціону вашого цуценя різні відповідні для собак людські продукти, щоб забезпечити йому ефективну кількість мікроелементів. Вони можуть включати:

 • Для міді:  яловича печінка, ячмінь, молюски, гарбузове насіння, лляне насіння та кокос.
 • Для заліза:  органне м'ясо, сардини, баранина, яловичина та лосось.
 • Для марганцю:  листова зелень, цільнозернові продукти, яйця, горіхи.
 • Для селену:  риба, птиця, цільнозернові продукти.
 • Цинк:  курка, яйця, баранина, яловичина, риба.

А як щодо мінеральних добавок?

Крім безпечного для собак корму, добавки для собак можуть бути чудовим джерелом мікроелементів для деяких домашніх тварин. Найбільшу користь від мінеральних добавок приносять собаки, у яких ветеринар діагностував дефіцит мінералів або вітамінів, дієту без достатньої кількості мікроелементів або нестачу деяких з них, або захворювання, яке піддається лікуванню. Наприклад, собачі добавки з вітаміном Е можуть допомогти при остеоартриті.

Ви завжди повинні порадитися зі своїм ветеринаром, перш ніж призначати собаці мінеральні добавки для забезпечення безпеки.

Сліди отруєння мінералами у собак: дуже багато хорошого

Хоча мікроелементи життєво важливі для вашого собаки, надмірний вплив на них може бути смертельно небезпечним. Отруєння мікроелементами може статися, якщо ваш собака споживає дуже багато одного типу мікроелементів протягом тривалого часу. Не тільки певні продукти можуть спричинити передозування, а й кімнатні рослини та товари для дому також можуть спричинити отруєння мінералами у собак.

Симптоми отруєння мікроелементами можуть включати блювання та діарею, втрату апетиту, судоми, шок, летаргію, м'язовий тремор, прискорене серцебиття і навіть смерть.

Якщо ваш собака має ознаки отруєння мінералами, негайно зверніться до ветеринара.

Потреби у мікроелементах варіюються від собаки до собаки. Перш ніж додавати харчові добавки або нові продукти до раціону вашої собаки, порадьтеся з ветеринаром. Вони можуть правильно оцінити, які мінерали необхідні вашому вихованцю, щоб якнайкраще підтримувати його стан здоров'я, вагу та вік.

Про те, яке харчування необхідно собаці в різному віці, читайте у статті

Як краще годувати собаку?

17.12.2021
Автор Менеджер Зоодруг
Як годувати собаку

Як годувати собаку?

Хороше харчування – це годування вашого собаки необхідними для організму будівельними блоками необхідних елементів, вітамінів та енергетичними компонентами. Продукти, які дозволяють їй рости, розкривати свій потенціал та залишатися активними протягом усього життя. Є багато способів нагодувати собаку та сотні дієт на вибір. Більшість людей схильні використовувати сухий та консервований корм для собак з міркувань зручності та вартості. Однак для власників, які неупереджено ставляться до дієти свого собаки, є допоміжні альтернативи сухому та консервованому корму для собак, які можуть покращити харчування для вашого улюбленого вихованця.

У компаніях, що спеціалізуються на виготовленні кормів, витрачають колосальні ресурси на навчання власників домашніх тварин правильному харчуванню собак різного віку, порід, умов і способу життя. Оскільки харчування собак зрештою грає велику роль як життя вашого собаки, ділимося з вами деякими ветеринарними знаннями про правильне харчування собаки. незалежно від того, чи шукаєте ви рекомендації щодо харчування для цуценят або поради щодо годування дорослих та літніх собак.

Асортимент сухих кормів для собак, консерви та паштети, вітаміни та харчові добавки представлений у зоомагазинах лінійками харчування. Такі лінійки кормів та допоміжних продуктів для повноцінної життєдіяльності розроблені з урахуванням віку, ваги, особливостей організму та породи собак.

Як зрозуміти, що собака їсть достатню кількість їжі?

Кожен власник хоче знати, чи правильно харчується собака, чи достатньо їжі. Але як дізнатися, чи все добре із харчуванням? 

Ось простий тест: об'єктивно оцініть зовнішній вигляд собаки, коли вона стоїть.

У собаки фігура у вигляді пісочного годинника, що звужується до талії? Це добре!

Талія зникла? Свідоцтво зайвої ваги.

Проступають ребра? Мало ваги у собаки.

Якщо ви відповіли «так» на одне з останніх двох питань, найімовірніше, вам доведеться внести деякі корективи до раціону вашого собаки. Переконайтеся, що ваш підопічний їсть правильну кількість їжі та отримує користь для здоров'я від вживання високоякісної їжі.

Має сенс звернутися до ветеринара, щоб визначити можливі порушення в організмі або підібрати інший лікувальний корм з урахуванням стану організму.

Якщо собака набирає зайву вагу, а вам здається, що ви так піклуєтесь, то однозначно варто знати наступне. Велика кількість калорій щодня стає причиною ожиріння, яке веде за собою низку обов'язково супутніх тяжких захворювань. Застій у серцевій діяльності, утруднене дихання, шкірні та ракові захворювання, які ведуть до зниження якості життя та зменшують його тривалість. Зайві кілограми шкідливі не тільки людям, пам'ятайте, будь ласка, про це, коли є спокуса годувати печивом щодня. 

Якщо пес не доїдає, а значить не отримує достатньо калорій і поживних речовин, все буде говорити про його збої в організмі. Тьмяна шерсть, вічно голодні очі. Таке може бути при деяких станах здоров'я, але якщо від малої кількості їжі, то вихованець при кожному зручному випадку шукатиме чим поживитися у відрі, на вигулі та в інших місцях. А це небезпечно для здоров'я та є неприємні наслідки. 

Як часто я повинен годувати собаку?

Як правило, для дорослих собак правильна частота годівлі – дві чи тричі на день, залежно від ритму вашого будинку. Якщо ви годуєте собаку двічі на день, розділіть його денну норму калорій/собачого корму на половину для кожного годування. Якщо ви вважаєте за краще годувати його тричі на день, розділіть його денну норму на три.

Як я дізнаюся, що правильно годую собаку?

Вона здорова, активна та бадьора? Вона їсть те, що ви їй даєте? Вона ідеальній вазі? Тоді ви все робите правильно. Якщо їсть стільки, скільки зазвичай, але втрачає вагу, рівень калорій збільшується на 25 відсотків. Якщо при цьому худне, то всередині щось відбувається, і вам слід показати його ветеринарові.

Це елементарні правила догляду за собакою, які має знати кожен власник.

Про те які Вітаміни, мікроелементи, жири, вуглеводи та мінерали для здоров'я собаки необхідні читайте у натупні статті.


Як вибрати рулетку-повідець для собаки

20.08.2021
Автор Ольга Роженко
Собака на повідку

Види рулеток для собак

Ви щасливий володар чотирилапого друга і любите спільні прогулянки? Напевно, у вас вже є повідець/рулетка або ж ви збираєтеся купити повідець для собаки. Яку амуніцію вибрати? Давайте розумітися!

Повідець, який не регулюється по довжині – річ практична та міцна, але не маневрена. Ви не можете контролювати його довжину, щоб відпустити вихованця на більшу чи меншу відстань. Часто такий повідець може волочитися по землі, бруднитися, особливо в дощову погоду. Тому більшою популярністю користуються повідці-рулетки.

Переваги повідців-релеток:

 • Відстань, на яку ви відпускаєте собаку (зазвичай довжина стропи від 3 до 8 метрів, в більшості випадків близько 5), і можливість регулювати довжину.
 • Зручна ручка, за яку зручно триматися. Як правило, це пластикове кільце з прогумованою внутрішньою частиною.
 • Саме повідець-рулетка дає господареві відчуття контролю, а вихованцю – ілюзію свободи.
 • Довжина троса, що легко регулюється натисканням пальця на кнопку. Він не провисає, тому завжди залишається чистим.

Однак при всій зручності варто відзначити, що такий механізм підійде не для всіх собак. Вирушаючи за покупкою, оцінюйте:

 • Габарити улюбленця. Гігантські породи ризиковано водити на рулетках – будь-який ривок – і ви можете не встояти).
 • Його вага. Трос не витримає сильного натягу, до того ж це просто небезпечно для вас. До речі, при ривку ніколи не хапайтеся за мотузку, можете поранитися. Завжди тримайте рулетку лише за ручку, а довжину троса регулюйте лише кнопкою.
 • Характер. Рулетки - не найкращий варіант для темпераментних песиків. Такі повідці не підходять для надто активних, грайливих, допитливих псів. Трос або стрічка при зміні напрямку руху можуть плутатися, перекручуватись, тоді механізм стопориться, і повідець не можна змотати назад. Характерних вихованців краще вигулювати на звичайному повідці.


Повідці-рулетки за типом утримуючої стрічки:


Тросові (або шнурові)
Усередині повідця-рулетки знаходиться котушка з тросом, який подовжується при ослабленні фіксатора і коротшає при намотуванні. Такі варіанти краще підійдуть для собак дрібних порід, спокійних та врівноважених; тих, що не роблять різких ривків убік, а статечно гуляють поруч із господарем.


Стрічкові (або ремінні)
Механізм той самий, тільки намотується на котушку стрічка. Цей варіант підійде для друзів більший, важчий. Недолік цього виду рулеток в тому, що стрічка може плутатися, перекручуватися в процесі змотування і стопорити механізм. Тому цей пристрій теж швидше розрахований на собак зі стриманим темпераментом.

Коорисні функції повідця-рулетки:

 • Гумова вставка на ручці. Такий механізм тримати м'якше та зручніше, рука не ковзає;
 • Відсік для одноразових мішечків. У мішечки можна покласти ласощі для дресури або прибирати за вихованцем під час прогулянки;
 • Ліхтарик. Зручний варіант для нічних та вечірніх прогулянок. Можна висвітлювати дорогу, контролювати, щоб пес нічого не піднімав із землі.

Особливості підбору рулетки для собак різних порід

Повідці-рулетки поділяють залежно від розміру собаки, для якої купують амуніцію:

 • Mini - відповідно, для мініатюрних та карликових – вагою до 5 кг.
 • Small – для маленьких собак вагою до 10 кг.
 • Medium – для середніх собачок з масою до 25 кг.
 • Large – для крупних собак до 50 кг.
 • Giant – для гігантських друзів значних розмірів від 60 кг вагою.

Як правило, рекомендують вибирати рулетку із запасом у вазі на 2-5 кг. Наприклад, для друга 5-7 кг, візьміть пристрій, який витримає навантаження щонайменше 10 кг. Проте й сильний запас давати не варто. Перебір загрожує тим, що сам пристрій буде важким і громіздким.

Про те як краще годувати собаку і дізнатись чи нормальні вага тварини читайте в наступній статті.